Brexit – co nowego?

Zgodnie z ustaleniami podjętymi w niedzielę, 25 sierpnia, z końcem października Wielka Brytania ma wystąpić z Unii Europejskiej, niezależnie od okoliczności. Co oznacza to dla europejskiego transportu?

Dotkliwe konsekwencje Brexitu

Brexit będzie miał dla przewoźników nieciekawe i dotkliwe konsekwencje. Jeśli Wielka Brytania wystąpi z Unii Europejskiej, truckerów czekają:

  • kolejki pojazdów ciężarowych, w szczególności pod kanałem La Manche. Kierowcy będą zobowiązani wypełniać deklaracje celne, przez co opóźnienia na granicy będą olbrzymie. Szacunkowo, przepustowość we francuskich portach zostanie ograniczona o 40-60%,
  • kilkugodzinne kolejni w Gibraltarze, uniemożliwiające wielu ludziom dotarcie do pracy,
  • ogromne ryzyko rozwoju szarej strefy i nielegalnych przemytniczych działań na niestrzeżonej granicy z Irlandią Północną,
  • braki w dostępności żywności oraz innych towarów pierwszej potrzeby w Wielkiej Brytanii,
  • przerwy w dostawach leków z innych krajów UE.

Wielka Brytania wystąpi z Unii Europejskiej, jeśli w ciągu najbliższego tygodnia, członkowie brytyjskiego parlamentu nie przeforsują ustawy, która zmusi premiera Borisa Johnsona do odłożenia brexitu. W którą stronę ostatecznie będą zmierzać losy Unii, dowiemy się już niedługo.

Ostatnie Wpisy

Opłaty za wynajem magazynu - co się na nie składa?

Szukając idealnego magazynu do przechowywania naszych towarów, bierzemy pod uwagę wiele parametrów. Wśród nich znajduje się także cena. Czy wiesz, co się na nią składa i dlaczego czasem może wydawać się wysoka.

“Zielona fala” dla samochodów ciężarowych?

Niderlandzcy przewoźnicy wpadli na pomysł przetestowania “zielonej fali” dla samochodów ciężarowych. Czy rozwiązanie się sprawdzi?

Rynek magazynowy w czasach pandemii

Podczas kiedy wiele firm w różnych branżach odczuwa dotkliwie różne skutki pandemii, rynek magazynowy zdaje się kwitnąć. Dlaczego tak się dzieje i czy ta tendencja się utrzyma? Odpowiedź postaramy się znaleźć w tym artykule.