Cechy dobrej firmy przewozowej

Transport europejski oraz międzynarodowy wciąż się rozwijają. Wolne granice otwierają przed nami coraz to nowe możliwości przemieszczania się z miejsca na miejsce. Czym kierować się się, wybierając firmę idealną do realizacji danego zlecenia?

Bezpieczeństwo

To najważniejszy z czynników który powinien determinować wybór oferty przewozowej. Coraz więcej firm transportowych oferuje przewozy za granicę. Warto przede wszystkim rozeznać się:

  • czy firma posiada wszystkie niezbędne zezwolenia na przewóz, w szczególności np. towarów ADR,
  • czy kierowcy porozumiewają się w językach obcych, czy podróżują pojedynczo czy we dwoje,
  • doświadczony spedytor, który poradzi sobie w każdych warunkach. To on jest jedną z najważniejszych osób odpowiadających za to, czy Twój towar dotrze do celu.

Nowoczesna flota

To punkt ważny nie tylko ze względów bezpieczeństwa i czasu przejazdu, ale także ekologii. Nowoczesna flota jest bezawaryjna, ma większe szanse, by dotrzeć na miejsce przeznaczenia bez problemów po drodze. Dodatkowo zostawia mniejszy ślad węglowy, a dbanie o naszą planetę powinno być priorytetem.

Adekwatna cena

Podejrzanie tania oferta firmy przewozowej może wzbudzić nasze wątpliwości. Cena usług w przedsiębiorstwie o statecznej pozycji na rynku jest zazwyczaj adekwatna do jakości i profesjonalizmu. Powinna być także twardo sprecyzowana przez zawarciem umowy – wszelkie późniejsze “dopłaty” powinny wzbudzić nasz niepokój.

Szczególne warunku dla przewozu i magazynowania

Jeśli chcesz przetransportować towar, który musi być np. przechowywany w kontrolowanej temperaturze – szukaj firmy, która posiada tabor chłodniczy oraz taki magazyn. Najlepiej zobacz warunki w nich panujące na własne oczy. Zwróć też uwagę na to, czy magazyn jest dozorowany przez całą dobę.

Ostatnie Wpisy

Działania logistyczne w centrum logistycznym

Centrum logistyczne zajmuje się wieloma działaniami, których wykonywanie jest niezbędne do prowadzenia transportu międzynarodowego. Czym jest logistyka transportu ciężarowego i jakie procesy zachodzą na co dzień w centrum logistycznym?

Dropshipping - zalety i wady

Zakładanie sklepu internetowego wymaga podjęcia wielu trudnych decyzji. Jedną z nich jest kwestia magazynowania towarów. Jeżeli chcesz zaoferować klientom szeroki wybór towarów, musisz zdecydować się albo na zakup czy wynajęcie dużych przestrzeni magazynowych, albo dropshipping. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?