Cechy dobrej firmy przewozowej

Transport europejski oraz międzynarodowy wciąż się rozwijają. Wolne granice otwierają przed nami coraz to nowe możliwości przemieszczania się z miejsca na miejsce. Czym kierować się się, wybierając firmę idealną do realizacji danego zlecenia?

Bezpieczeństwo

To najważniejszy z czynników który powinien determinować wybór oferty przewozowej. Coraz więcej firm transportowych oferuje przewozy za granicę. Warto przede wszystkim rozeznać się:

  • czy firma posiada wszystkie niezbędne zezwolenia na przewóz, w szczególności np. towarów ADR,
  • czy kierowcy porozumiewają się w językach obcych, czy podróżują pojedynczo czy we dwoje,
  • doświadczony spedytor, który poradzi sobie w każdych warunkach. To on jest jedną z najważniejszych osób odpowiadających za to, czy Twój towar dotrze do celu.

Nowoczesna flota

To punkt ważny nie tylko ze względów bezpieczeństwa i czasu przejazdu, ale także ekologii. Nowoczesna flota jest bezawaryjna, ma większe szanse, by dotrzeć na miejsce przeznaczenia bez problemów po drodze. Dodatkowo zostawia mniejszy ślad węglowy, a dbanie o naszą planetę powinno być priorytetem.

Adekwatna cena

Podejrzanie tania oferta firmy przewozowej może wzbudzić nasze wątpliwości. Cena usług w przedsiębiorstwie o statecznej pozycji na rynku jest zazwyczaj adekwatna do jakości i profesjonalizmu. Powinna być także twardo sprecyzowana przez zawarciem umowy – wszelkie późniejsze “dopłaty” powinny wzbudzić nasz niepokój.

Szczególne warunku dla przewozu i magazynowania

Jeśli chcesz przetransportować towar, który musi być np. przechowywany w kontrolowanej temperaturze – szukaj firmy, która posiada tabor chłodniczy oraz taki magazyn. Najlepiej zobacz warunki w nich panujące na własne oczy. Zwróć też uwagę na to, czy magazyn jest dozorowany przez całą dobę.

Ostatnie Wpisy

Opłaty za wynajem magazynu - co się na nie składa?

Szukając idealnego magazynu do przechowywania naszych towarów, bierzemy pod uwagę wiele parametrów. Wśród nich znajduje się także cena. Czy wiesz, co się na nią składa i dlaczego czasem może wydawać się wysoka.

“Zielona fala” dla samochodów ciężarowych?

Niderlandzcy przewoźnicy wpadli na pomysł przetestowania “zielonej fali” dla samochodów ciężarowych. Czy rozwiązanie się sprawdzi?

Rynek magazynowy w czasach pandemii

Podczas kiedy wiele firm w różnych branżach odczuwa dotkliwie różne skutki pandemii, rynek magazynowy zdaje się kwitnąć. Dlaczego tak się dzieje i czy ta tendencja się utrzyma? Odpowiedź postaramy się znaleźć w tym artykule.