Ćwiczenia fizyczne na trasie

Praca kierowcy jest siedząca. Dobrze wiemy, że tryb życia uwzględniający mało aktywności fizycznej, nie jest korzystny dla naszego zdrowia. Dlatego kierowców zawodowych dopada wiele chorób, takich jak problemy z krążeniem czy cukrzyca. Często pojawiają się także problemy z kręgosłupem.

Na szczęście można im zapobiec. Pomoże w tym nie tylko zdrowa, zbilansowana dieta, ale także regularna aktywność fizyczna. Jakie ćwiczenia najlepiej wpływają na zdrowie kierowców zawodowych? Jak połączyć je z wykonywaniem codziennych obowiązków?

Jakie ćwiczenia wykonywać?

Ćwiczenia fizyczne możesz wykonywać podczas każdego postoju. Nie muszą być długie – kilka minut wystarczy. Jakie ćwiczenia wykonywać?

  • Przejdź się na dziesięciominutowy spacer po okolicy. Może uda Ci się odkryć jakieś jezioro, polanę czy malowniczą wioskę?
  • Biegaj. Gdy zatrzymujesz się na postoju przy lesie, wykorzystaj to i wybierz się na krótką przebieżkę.
  • Skacz na skakance – to doskonały trening cardio, który można wykonać nie ruszając się z miejsca.
  • Wykonuj serie ćwiczeń angażujących wiele grup mięśniowych, takich jak burpees czy pajacyki.

Po krótkim treningu, wykonaj sesję rozciągania przy samochodzie.

Dłuższe sesje treningowe możesz wykonywać na specjalnych siłowniach dla truckerów. W Europie pojawia się coraz więcej miejsc tego typu.

Nie tylko zdrowie!

Aktywność fizyczna nie tylko pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie i pomoże Ci zapobiec wielu groźnym chorobom. Ćwiczenia to także doskonały pomysł na rozbudzenie się i podniesienie poziomu energii. Gdy poćwiczysz – będziesz bezpieczniej prowadzić samochód.

Ostatnie Wpisy

Dla miłośników transportu

Kochasz transport? Ciekawi Cię jego historia? Dziś krótko oprowadzimy Cię po najważniejszych punktach na mapie transportowej Polski. Może uda Ci się je odwiedzić przy okazji jednej z dłuższych tras?

Ćwiczenia fizyczne na trasie

Jakie ćwiczenia najlepiej wpływają na zdrowie kierowców zawodowych? Jak połączyć je z wykonywaniem codziennych obowiązków?

Jak dbać o opony latem?

Opony są w sezonie letnim wyjątkowo narażone na uszkodzenia. Przegrzanie ogumienia może skutkować jego pęknięciem, co znów prowadzi do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. Jak zadbać o opony latem, by jeździć bezpiecznie?