Ćwiczenia fizyczne na trasie

Praca kierowcy jest siedząca. Dobrze wiemy, że tryb życia uwzględniający mało aktywności fizycznej, nie jest korzystny dla naszego zdrowia. Dlatego kierowców zawodowych dopada wiele chorób, takich jak problemy z krążeniem czy cukrzyca. Często pojawiają się także problemy z kręgosłupem.

Na szczęście można im zapobiec. Pomoże w tym nie tylko zdrowa, zbilansowana dieta, ale także regularna aktywność fizyczna. Jakie ćwiczenia najlepiej wpływają na zdrowie kierowców zawodowych? Jak połączyć je z wykonywaniem codziennych obowiązków?

Jakie ćwiczenia wykonywać?

Ćwiczenia fizyczne możesz wykonywać podczas każdego postoju. Nie muszą być długie – kilka minut wystarczy. Jakie ćwiczenia wykonywać?

  • Przejdź się na dziesięciominutowy spacer po okolicy. Może uda Ci się odkryć jakieś jezioro, polanę czy malowniczą wioskę?
  • Biegaj. Gdy zatrzymujesz się na postoju przy lesie, wykorzystaj to i wybierz się na krótką przebieżkę.
  • Skacz na skakance – to doskonały trening cardio, który można wykonać nie ruszając się z miejsca.
  • Wykonuj serie ćwiczeń angażujących wiele grup mięśniowych, takich jak burpees czy pajacyki.

Po krótkim treningu, wykonaj sesję rozciągania przy samochodzie.

Dłuższe sesje treningowe możesz wykonywać na specjalnych siłowniach dla truckerów. W Europie pojawia się coraz więcej miejsc tego typu.

Nie tylko zdrowie!

Aktywność fizyczna nie tylko pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie i pomoże Ci zapobiec wielu groźnym chorobom. Ćwiczenia to także doskonały pomysł na rozbudzenie się i podniesienie poziomu energii. Gdy poćwiczysz – będziesz bezpieczniej prowadzić samochód.

Ostatnie Wpisy

Wyjazd do Francji - co warto wiedzieć?

Przez terytorium Francji prowadzi wiele ważnych szlaków tranzytowych. Choć przepisy tam obowiązujące nie różnią się znacznie od tych w naszym kraju, warto poznać pewne odmienne uregulowania. Na co powinni uważać kierowcy samochodów ciężarowych?

Cechy dobrej firmy przewozowej

Transport europejski oraz międzynarodowy wciąż się rozwijają. Wolne granice otwierają przed nami coraz to nowe możliwości przemieszczania się z miejsca na miejsce. Czym kierować się się, wybierając firmę idealną do realizacji danego zlecenia?

Przewóz żywych zwierząt

Przewóz zwierząt jest wymagającą usługą transportową. Aby był legalny, zwierzęta muszą mieć zapewnione komfortowe warunki oraz ich obecność w pojeździe nie może stanowić zagrożenia dla ruchu. Jak przewozić żywy inwentarz?