Ćwiczenia fizyczne na trasie

Praca kierowcy jest siedząca. Dobrze wiemy, że tryb życia uwzględniający mało aktywności fizycznej, nie jest korzystny dla naszego zdrowia. Dlatego kierowców zawodowych dopada wiele chorób, takich jak problemy z krążeniem czy cukrzyca. Często pojawiają się także problemy z kręgosłupem.

Na szczęście można im zapobiec. Pomoże w tym nie tylko zdrowa, zbilansowana dieta, ale także regularna aktywność fizyczna. Jakie ćwiczenia najlepiej wpływają na zdrowie kierowców zawodowych? Jak połączyć je z wykonywaniem codziennych obowiązków?

Jakie ćwiczenia wykonywać?

Ćwiczenia fizyczne możesz wykonywać podczas każdego postoju. Nie muszą być długie – kilka minut wystarczy. Jakie ćwiczenia wykonywać?

  • Przejdź się na dziesięciominutowy spacer po okolicy. Może uda Ci się odkryć jakieś jezioro, polanę czy malowniczą wioskę?
  • Biegaj. Gdy zatrzymujesz się na postoju przy lesie, wykorzystaj to i wybierz się na krótką przebieżkę.
  • Skacz na skakance – to doskonały trening cardio, który można wykonać nie ruszając się z miejsca.
  • Wykonuj serie ćwiczeń angażujących wiele grup mięśniowych, takich jak burpees czy pajacyki.

Po krótkim treningu, wykonaj sesję rozciągania przy samochodzie.

Dłuższe sesje treningowe możesz wykonywać na specjalnych siłowniach dla truckerów. W Europie pojawia się coraz więcej miejsc tego typu.

Nie tylko zdrowie!

Aktywność fizyczna nie tylko pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie i pomoże Ci zapobiec wielu groźnym chorobom. Ćwiczenia to także doskonały pomysł na rozbudzenie się i podniesienie poziomu energii. Gdy poćwiczysz – będziesz bezpieczniej prowadzić samochód.

Ostatnie Wpisy

Transport intermodalny – jak działa i dlaczego jest ważny?

Transport intermodalny to innowacyjne podejście do przemieszczania towarów, które łączy różne środki transportu w jeden harmonijny system. W dzisiejszym poście na bloga zgłębimy temat transportu intermodalnego, wyjaśniając, jak działa i dlaczego odgrywa kluczową rolę w dzisiejszym świecie logistyki i transportu.

Największe wyzwania w branży dostaw

Branża dostaw jest kluczowym ogniwem w globalnym łańcuchu dostaw i handlu. Jednak obecnie zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a przed przedsiębiorcami i firmami dostawczymi stoją liczne wyzwania. W tym poście przyjrzymy się największym wyzwaniom w branży dostaw i jak można sobie z nimi radzić.

Rodzaje odprawy celnej

Kiedy importujesz lub eksportujesz towary międzynarodowo, konieczne jest przechodzenie przez procedurę odprawy celnej. Odprawa celna to zbiór formalności i procedur, które muszą być spełnione, aby towar mógł swobodnie przekroczyć granice kraju. W tym poście omówimy różne rodzaje odpraw celnych, aby pomóc Ci zrozumieć tę złożoną procedurę.