Dla miłośników transportu

Kochasz transport? Ciekawi Cię jego historia? Dziś krótko oprowadzimy Cię po najważniejszych punktach na mapie transportowej Polski. Może uda Ci się je odwiedzić przy okazji jednej z dłuższych tras?

Największe rondo w Polsce

Jak się okazuje – największe rondo w Polsce wcale nie znajduje się w jednym z dużych miast, a w Głogowie. Co więcej, to jedno z największych rond w Europie! Wyspa centralna, która jest na nim zlokalizowana, ma aż 5 ha powierzchni i 250 m średnicy. Rondo znajduje się przy leśnym parku, więc położone jest całkiem malowniczo. Daj nam znać, czy jazda po nim jest przyjemnością.

Największy port morski

Choć transport drogowy jest naszym konikiem, interesują nas także inne formy przewożenia towarów do miejsca docelowego. Dlatego przy najbliższej okazji, zachęcamy do odwiedzenia portu w Gdańsku, który jest jednym z ważniejszych punktów przeładunkowych nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. W 2019 roku przeładowano tam aż 49,1 mln ton towarów!

Miło Cię widzieć!

Jako fan transportu, musisz przejechać się najmilszym mostem w Polsce! Warszawski Most Gdański nie jest rekordzistą w klasie gabarytów, ale oryginalny neon wywołuje uśmiech na twarzy każdego podróżującego. 

Muzeum Drogownictwa

Ostatnim punktem na naszej transportowej mapie Polski jest Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Są w nim przechowywane zabytki z całego kraju. Znajdziesz tam eksponaty takie, jak zabytkowe maszyny, urządzenia czy dokumenty transportowe. W Muzeum możesz podziwiać scenki rodzajowe z figurami ludzkimi o naturalnych rozmiarach. To doskonała rozrywka zarówno dla starszych, jak i najmłodszych fanów transportu!

Czy odwiedzałeś już któreś w tych miejsc? Podziel się z nami swoim zdaniem!

Ostatnie Wpisy

Opłaty za wynajem magazynu - co się na nie składa?

Szukając idealnego magazynu do przechowywania naszych towarów, bierzemy pod uwagę wiele parametrów. Wśród nich znajduje się także cena. Czy wiesz, co się na nią składa i dlaczego czasem może wydawać się wysoka.

“Zielona fala” dla samochodów ciężarowych?

Niderlandzcy przewoźnicy wpadli na pomysł przetestowania “zielonej fali” dla samochodów ciężarowych. Czy rozwiązanie się sprawdzi?

Rynek magazynowy w czasach pandemii

Podczas kiedy wiele firm w różnych branżach odczuwa dotkliwie różne skutki pandemii, rynek magazynowy zdaje się kwitnąć. Dlaczego tak się dzieje i czy ta tendencja się utrzyma? Odpowiedź postaramy się znaleźć w tym artykule.