Dla miłośników transportu

Kochasz transport? Ciekawi Cię jego historia? Dziś krótko oprowadzimy Cię po najważniejszych punktach na mapie transportowej Polski. Może uda Ci się je odwiedzić przy okazji jednej z dłuższych tras?

Największe rondo w Polsce

Jak się okazuje – największe rondo w Polsce wcale nie znajduje się w jednym z dużych miast, a w Głogowie. Co więcej, to jedno z największych rond w Europie! Wyspa centralna, która jest na nim zlokalizowana, ma aż 5 ha powierzchni i 250 m średnicy. Rondo znajduje się przy leśnym parku, więc położone jest całkiem malowniczo. Daj nam znać, czy jazda po nim jest przyjemnością.

Największy port morski

Choć transport drogowy jest naszym konikiem, interesują nas także inne formy przewożenia towarów do miejsca docelowego. Dlatego przy najbliższej okazji, zachęcamy do odwiedzenia portu w Gdańsku, który jest jednym z ważniejszych punktów przeładunkowych nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. W 2019 roku przeładowano tam aż 49,1 mln ton towarów!

Miło Cię widzieć!

Jako fan transportu, musisz przejechać się najmilszym mostem w Polsce! Warszawski Most Gdański nie jest rekordzistą w klasie gabarytów, ale oryginalny neon wywołuje uśmiech na twarzy każdego podróżującego. 

Muzeum Drogownictwa

Ostatnim punktem na naszej transportowej mapie Polski jest Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Są w nim przechowywane zabytki z całego kraju. Znajdziesz tam eksponaty takie, jak zabytkowe maszyny, urządzenia czy dokumenty transportowe. W Muzeum możesz podziwiać scenki rodzajowe z figurami ludzkimi o naturalnych rozmiarach. To doskonała rozrywka zarówno dla starszych, jak i najmłodszych fanów transportu!

Czy odwiedzałeś już któreś w tych miejsc? Podziel się z nami swoim zdaniem!

Ostatnie Wpisy

Wyjazd do Francji - co warto wiedzieć?

Przez terytorium Francji prowadzi wiele ważnych szlaków tranzytowych. Choć przepisy tam obowiązujące nie różnią się znacznie od tych w naszym kraju, warto poznać pewne odmienne uregulowania. Na co powinni uważać kierowcy samochodów ciężarowych?

Cechy dobrej firmy przewozowej

Transport europejski oraz międzynarodowy wciąż się rozwijają. Wolne granice otwierają przed nami coraz to nowe możliwości przemieszczania się z miejsca na miejsce. Czym kierować się się, wybierając firmę idealną do realizacji danego zlecenia?

Przewóz żywych zwierząt

Przewóz zwierząt jest wymagającą usługą transportową. Aby był legalny, zwierzęta muszą mieć zapewnione komfortowe warunki oraz ich obecność w pojeździe nie może stanowić zagrożenia dla ruchu. Jak przewozić żywy inwentarz?