Dla miłośników transportu

Kochasz transport? Ciekawi Cię jego historia? Dziś krótko oprowadzimy Cię po najważniejszych punktach na mapie transportowej Polski. Może uda Ci się je odwiedzić przy okazji jednej z dłuższych tras?

Największe rondo w Polsce

Jak się okazuje – największe rondo w Polsce wcale nie znajduje się w jednym z dużych miast, a w Głogowie. Co więcej, to jedno z największych rond w Europie! Wyspa centralna, która jest na nim zlokalizowana, ma aż 5 ha powierzchni i 250 m średnicy. Rondo znajduje się przy leśnym parku, więc położone jest całkiem malowniczo. Daj nam znać, czy jazda po nim jest przyjemnością.

Największy port morski

Choć transport drogowy jest naszym konikiem, interesują nas także inne formy przewożenia towarów do miejsca docelowego. Dlatego przy najbliższej okazji, zachęcamy do odwiedzenia portu w Gdańsku, który jest jednym z ważniejszych punktów przeładunkowych nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. W 2019 roku przeładowano tam aż 49,1 mln ton towarów!

Miło Cię widzieć!

Jako fan transportu, musisz przejechać się najmilszym mostem w Polsce! Warszawski Most Gdański nie jest rekordzistą w klasie gabarytów, ale oryginalny neon wywołuje uśmiech na twarzy każdego podróżującego. 

Muzeum Drogownictwa

Ostatnim punktem na naszej transportowej mapie Polski jest Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Są w nim przechowywane zabytki z całego kraju. Znajdziesz tam eksponaty takie, jak zabytkowe maszyny, urządzenia czy dokumenty transportowe. W Muzeum możesz podziwiać scenki rodzajowe z figurami ludzkimi o naturalnych rozmiarach. To doskonała rozrywka zarówno dla starszych, jak i najmłodszych fanów transportu!

Czy odwiedzałeś już któreś w tych miejsc? Podziel się z nami swoim zdaniem!

Ostatnie Wpisy

Dla miłośników transportu

Kochasz transport? Ciekawi Cię jego historia? Dziś krótko oprowadzimy Cię po najważniejszych punktach na mapie transportowej Polski. Może uda Ci się je odwiedzić przy okazji jednej z dłuższych tras?

Ćwiczenia fizyczne na trasie

Jakie ćwiczenia najlepiej wpływają na zdrowie kierowców zawodowych? Jak połączyć je z wykonywaniem codziennych obowiązków?

Jak dbać o opony latem?

Opony są w sezonie letnim wyjątkowo narażone na uszkodzenia. Przegrzanie ogumienia może skutkować jego pęknięciem, co znów prowadzi do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. Jak zadbać o opony latem, by jeździć bezpiecznie?