Ekologiczne pakowanie

Coraz więcej uwagi poświęcamy godnemu życiu na naszej planecie. Podejmujemy działania ograniczające pozostawiony ślad węglowy, segregujemy śmieci i uświadamiamy innych na temat szkodliwości ich działań na ziemi.

Poruszając temat ekologicznego transportu, warto zwrócić uwagę także na pakowanie. Czy da się porządnie zabezpieczyć paczkę wyłącznie ekologicznymi materiałami?

Wykorzystaj to, co masz w domu!

Jeśli samodzielnie przygotowujesz paczkę do wysyłki, musisz należycie ją zabezpieczyć. Możesz wykorzystać do tego materiały, które znajdziesz w domu. Wykorzystaj kartony, które już posiadasz – po zakupionym sprzęcie AGD, butach czy zakupach w dyskoncie. 

Z czego zrobić wypełnienie

Nie korzystaj z nierozkładającej się folii bąbelkowej. Wypełnienie możesz zrobić z 

  • kawałków tektury, 
  • starych gazet, 
  • resztek tkanin,
  • ścinek z niszczarki do papieru, 
  • starych opakowań po lekach, 
  • rolek od papieru toaletowego,
  • drewnianych wiór,
  • papieru. W papierowe opakowania możesz owinąć przedmioty, które mogą się stłuc oraz niewielkie elementy, np. śrubki czy wkręty.

Gotową paczkę możesz owinąć w szary papier i przewiązać sznurkiem konopnym czy jutowym. 

Jeżeli wysyłasz niewielką ilość paczek i masz możliwość recyklingowania rzeczy posiadanych już w domu – wykorzystaj ją. Zadbajmy o naszą planetę najlepiej, jak możemy!

Ostatnie Wpisy

Opłaty za wynajem magazynu - co się na nie składa?

Szukając idealnego magazynu do przechowywania naszych towarów, bierzemy pod uwagę wiele parametrów. Wśród nich znajduje się także cena. Czy wiesz, co się na nią składa i dlaczego czasem może wydawać się wysoka.

“Zielona fala” dla samochodów ciężarowych?

Niderlandzcy przewoźnicy wpadli na pomysł przetestowania “zielonej fali” dla samochodów ciężarowych. Czy rozwiązanie się sprawdzi?

Rynek magazynowy w czasach pandemii

Podczas kiedy wiele firm w różnych branżach odczuwa dotkliwie różne skutki pandemii, rynek magazynowy zdaje się kwitnąć. Dlaczego tak się dzieje i czy ta tendencja się utrzyma? Odpowiedź postaramy się znaleźć w tym artykule.