Ekologiczne pakowanie

Coraz więcej uwagi poświęcamy godnemu życiu na naszej planecie. Podejmujemy działania ograniczające pozostawiony ślad węglowy, segregujemy śmieci i uświadamiamy innych na temat szkodliwości ich działań na ziemi.

Poruszając temat ekologicznego transportu, warto zwrócić uwagę także na pakowanie. Czy da się porządnie zabezpieczyć paczkę wyłącznie ekologicznymi materiałami?

Wykorzystaj to, co masz w domu!

Jeśli samodzielnie przygotowujesz paczkę do wysyłki, musisz należycie ją zabezpieczyć. Możesz wykorzystać do tego materiały, które znajdziesz w domu. Wykorzystaj kartony, które już posiadasz – po zakupionym sprzęcie AGD, butach czy zakupach w dyskoncie. 

Z czego zrobić wypełnienie

Nie korzystaj z nierozkładającej się folii bąbelkowej. Wypełnienie możesz zrobić z 

  • kawałków tektury, 
  • starych gazet, 
  • resztek tkanin,
  • ścinek z niszczarki do papieru, 
  • starych opakowań po lekach, 
  • rolek od papieru toaletowego,
  • drewnianych wiór,
  • papieru. W papierowe opakowania możesz owinąć przedmioty, które mogą się stłuc oraz niewielkie elementy, np. śrubki czy wkręty.

Gotową paczkę możesz owinąć w szary papier i przewiązać sznurkiem konopnym czy jutowym. 

Jeżeli wysyłasz niewielką ilość paczek i masz możliwość recyklingowania rzeczy posiadanych już w domu – wykorzystaj ją. Zadbajmy o naszą planetę najlepiej, jak możemy!

Ostatnie Wpisy

Wyjazd do Francji - co warto wiedzieć?

Przez terytorium Francji prowadzi wiele ważnych szlaków tranzytowych. Choć przepisy tam obowiązujące nie różnią się znacznie od tych w naszym kraju, warto poznać pewne odmienne uregulowania. Na co powinni uważać kierowcy samochodów ciężarowych?

Cechy dobrej firmy przewozowej

Transport europejski oraz międzynarodowy wciąż się rozwijają. Wolne granice otwierają przed nami coraz to nowe możliwości przemieszczania się z miejsca na miejsce. Czym kierować się się, wybierając firmę idealną do realizacji danego zlecenia?

Przewóz żywych zwierząt

Przewóz zwierząt jest wymagającą usługą transportową. Aby był legalny, zwierzęta muszą mieć zapewnione komfortowe warunki oraz ich obecność w pojeździe nie może stanowić zagrożenia dla ruchu. Jak przewozić żywy inwentarz?