Cztery ekologiczne rozwiązania w Twojej firmie

Branża transportowa bezustannie się rozwija, jednak koszta jej prowadzenia systematycznie rosną. To nie tylko ceny paliw, ale i wynagrodzenia, opłaty za autostrady czy naprawa pojazdów.

Ekologiczne rozwiązania nie tylko pomagają chronić naszą planetę, ale również pozwalają znaleźć oszczędności. Jakie rozwiązania możemy zastosować w transporcie?

 

Wykorzystywanie systemów telematycznych

Systemy telematyczne pozwalają na wprowadzanie bardziej ekonomicznego stylu jazdy. Dzięki nim, można na bieżąco zmieniać trasę, jaką pokonuje kierowca i dostosowywać ją do panujących na drodze warunków. Ponadto, dobrze zoptymalizowana trasa to mniejsze zużycie paliwa, spalin i dwutlenku węgla. Dzięki urządzeniom telematycznym, można także ocenić, czy kierowcy stosują się do zasad ekonomicznego stylu jazdy.

 

Nowoczesna flota

Stopniowa wymiana floty na nowoczesną pomaga ograniczać emisję gazów cieplarnianych. Nowoczesne technologie popmagają zarówno chronić środowisko, jaka i ograniczyć spalanie czy koszta rzeznaczane na naprawy urządzeń. Ponadto, nowoczesne samochody mają silniki, które powodują o wiele mniej zanieczyszczeń niż stare auta flotowe.

 

Sprawna spedycja

Dokładne planowanie tras pomaga zoptymalizować całą podróż i ekonomiczne dowozić towary do punktów przeznaczenia. To wygodne rozwiązanie zarówno dla kierowców, jak i menadżerów flot.

 

Ekonomiczna jazda

Każdy kierowca w firmie spedycyjnej, powinien być zaznajomiony z ekonomicznym stylem jazdy, którego zasad warto przestrzegać. Kierowca odzyskujący energię w trakcie hamowania będzie nie tylko chronić środowisko przed zanieczyszczeniami, ale i oszczędzać paliwo, obniżając koszta działalności. 

Ostatnie Wpisy

Szkoda w transporcie krajowym- kto ponosi odpowiedzialność?

Podczas wykonywania przewozu, nawet na terenie kraju, może dojść do powstania szkody. Kiedy możemy o niej mówić? Jakie regulacje decydują o tym, jak należy postąpić?

Logistyka - e-commerce

Choć działalność w branży e-commerce rozpocząć jest stosunkowo łatwo, trzeba wyróżniać się czymś wśród konkurencji. Jak logistyka może pomagać w zdobywaniu i utrzymywaniu klientów? Przedstawiamy kilka wskazówek, jak ją udoskonalić.

Świadectwo kierowcy w transporcie międzynarodowym

Jeśli zajmujesz się licencjonowanym przewozem międzynarodowym, jesteś zobowiązany do przestrzegania licznych przepisów oraz posiadania wielu zaświadczeń. Kogo dotyczy konieczność posiadania Świadectwa Kierowcy? Na to pytanie odpowiadamy na blogu.