Jak dbać o klimatyzację w ciężarówce?

Latem, z  klimatyzacji korzysta każdy kierowca. Dzięki niej, podróż nawet w wysokiej temperaturze może być komfortowa. Zaniedbanie klimatyzacji może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie – dlatego warto regularnie przeprowadzać jej przegląd. Jest to ważne zwłaszcza dla kierowców zawodowych, którzy w kabinie spędzają większość doby. 

Regularne czyszczenie klimatyzacji

Zaniedbana klimatyzacja może negatywnie wpływać na stan naszego zdrowia. Jeśli nie jest oczyszczona, mogą pojawić się objawy takie, jak katar, kaszel, łzawiące oczy czy duszności. 

Jakie objawy powinny zwrócić Twoją uwagę?

  • Parujące szyby,
  • zapach wilgoci, 
  • zapach stęchlizny,
  • słabe chłodzenie. 

Jak często zrobić przegląd klimatyzacji?

Przegląd klimatyzacji powinien być wykonany raz do roku po zimie. Uszkodzona klimatyzacja nie tylko obniża komfort podróży, ale również może powodować uszkodzenia kompresora bądź kłopoty z chłodzeniem silnika. 

Jak często nabijać klimatyzację ?

Do sprawnego działania klimatyzacji konieczny jest czynnik chłodzący. Zużywamy go ok. 10% rocznie, nawet gdy z niej nie korzystamy. Ubytek czynnika sprzyja rozwojowi grzybów, pleśni i awariom. Dlatego warto uzupełniać go co około 2 lata. 

Klimatyzacja postojowa

Dla kierowców zawodowych, zwłaszcza tych poruszających się po zachodnim wybrzeżu Europy, bardzo ważna jest także klimatyzacja postojowa. Przebywanie w mocno nagrzanej kabinie jest niekomfortowe.  Z tego powodu, system klimatyzacji postojowej – wodnej lub sprężarkowej – to doskonałe rozwiązanie dla kierowców ciężarówek.

Ostatnie Wpisy

Transport intermodalny – jak działa i dlaczego jest ważny?

Transport intermodalny to innowacyjne podejście do przemieszczania towarów, które łączy różne środki transportu w jeden harmonijny system. W dzisiejszym poście na bloga zgłębimy temat transportu intermodalnego, wyjaśniając, jak działa i dlaczego odgrywa kluczową rolę w dzisiejszym świecie logistyki i transportu.

Największe wyzwania w branży dostaw

Branża dostaw jest kluczowym ogniwem w globalnym łańcuchu dostaw i handlu. Jednak obecnie zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a przed przedsiębiorcami i firmami dostawczymi stoją liczne wyzwania. W tym poście przyjrzymy się największym wyzwaniom w branży dostaw i jak można sobie z nimi radzić.

Rodzaje odprawy celnej

Kiedy importujesz lub eksportujesz towary międzynarodowo, konieczne jest przechodzenie przez procedurę odprawy celnej. Odprawa celna to zbiór formalności i procedur, które muszą być spełnione, aby towar mógł swobodnie przekroczyć granice kraju. W tym poście omówimy różne rodzaje odpraw celnych, aby pomóc Ci zrozumieć tę złożoną procedurę.