Obowiązkowa Rejestracja Kierowcy w Wielkiej Brytanii

Większość krajów europejskich zaczyna odchodzić od ograniczeń, wprowadzonych przez koronawirusa. Zaczynamy powoli widzieć koniec wielogodzinnych kolejek na granicach oraz obostrzeń, czekających po wjeździe do danego państwa. 

Wielka Brytania wprowadza jednak nowe restrykcje, które obejmują także kierowców zawodowych. Czego dotyczą?

Obowiązkowa Rejestracja Kierowcy

Zgodnie z nową decyzją ministerstwa spraw wewnętrznych, niemal wszystkie osoby, które po 8 czerwca przekraczają granicę z Wielką Brytanią, będą miały obowiązek odbycia kwarantanny domowej. To sposób anglików na walkę z napływającymi z zagranicy przypadkami koronawirusa. Czy obostrzeniom tym podlegają również kierowcy zawodowi?

Każdy kierowca, który wykonuje przewóz towarów do Wielkiej Brytanii został wyłączony z konieczności odbycia domowej kwarantanny. Nie znaczy to jednak, że może swobodnie poruszać się po terenie kraju.

Od 8 czerwca, kierowcy zawodowi wjeżdżający na teren Wielkiej Brytanii mają obowiązek rejestracji swojego przybycia. Muszą samodzielnie wypełnić formularz on-line na co najmniej 48h przed pojawieniem się na granicy z Wielką Brytanią. Co ważne, pasażerowie pojazdów ciężarowych nie są zwolnieni z konieczności odbycia kwarantanny. Ponadto, każdy kierowca zawodowy musi wykazać, że podróż, którą odbywa, stanowi część jego pracy – np. poprzez okazanie listu przewozowego, licencji przewoźnika czy listu od pracodawcy.

Bez wyżej wymienionych dokumentów, służby graniczne mogą odmówić kierowcy pojazdu ciężarowego wjazdu na teren Wielkiej Brytanii. Państwo nie zwróci kosztów np. za prom powrotny w przypadku nie wpuszczenia kierowcy na teren Anglii.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: https://promy24.com/pl/wiadomosci/anglia-obowiazkowa-kwarantanna.html

Ostatnie Wpisy

Transport intermodalny – jak działa i dlaczego jest ważny?

Transport intermodalny to innowacyjne podejście do przemieszczania towarów, które łączy różne środki transportu w jeden harmonijny system. W dzisiejszym poście na bloga zgłębimy temat transportu intermodalnego, wyjaśniając, jak działa i dlaczego odgrywa kluczową rolę w dzisiejszym świecie logistyki i transportu.

Największe wyzwania w branży dostaw

Branża dostaw jest kluczowym ogniwem w globalnym łańcuchu dostaw i handlu. Jednak obecnie zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a przed przedsiębiorcami i firmami dostawczymi stoją liczne wyzwania. W tym poście przyjrzymy się największym wyzwaniom w branży dostaw i jak można sobie z nimi radzić.

Rodzaje odprawy celnej

Kiedy importujesz lub eksportujesz towary międzynarodowo, konieczne jest przechodzenie przez procedurę odprawy celnej. Odprawa celna to zbiór formalności i procedur, które muszą być spełnione, aby towar mógł swobodnie przekroczyć granice kraju. W tym poście omówimy różne rodzaje odpraw celnych, aby pomóc Ci zrozumieć tę złożoną procedurę.