Transport pojazdów

Sprowadzanie samochodów osobowych z zagranicy, przewóz maszyn rolniczych czy innych pojazdów to wymagająca usługa transportowa. Wymaga znalezienia firmy transportowej, która posiada odpowiedni sprzęt. Jak wygląda przewóz pojazdów drogowych? Na co zwrócić uwagę, szukając dobrego przewoźnika?

Odpowiedni przewoźnik

Na co musisz zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego przewoźnika?

Jeśli szukasz przewoźnika, który przetransportuje samochody czy inne pojazdy, musisz rozejrzeć się za firmą dysponującą odpowiednim taborem. W zależności od tego, jakie pojazdy będziesz przewozić, będzie to firma posiadająca np. autolawety czy przyczepy do przewozu towarów ponadgabarytowych. 

Profil działania – nie każda firma transportowa zajmująca się np. przewozem pojazdów osobowych będzie świadczyć także usługę transportu pojazdów rolniczych. 

Miejsce odbioru i załadunku oraz ich czas.

Ułatw przewoźnikowi pracę

Gdy będziesz przygotowywać zlecenie, skompletuj dokumentację, która ułatwi firmie przewozowej pracę, w szczególności odprawę celną. Przekaż firmie:

  • szczegółowe informacje o celu podróży,
  • wiadomości o miejscu i godzinie odbioru pojazdów,
  • niezbędne informacje o pojazdach – rodzaju, marce, modelu, roczniku i ich stanie, 
  • wszelkie dokumenty dotyczące pojazdów – np. umowę kupna czy kopię dowodu rejestracyjnego.

Ile to kosztuje?

Cena przewozu pojazdów zależy od wielu czynników. Wśród najważniejszych można wymienić:

  • odległość od miejsca docelowego,
  • stan transportowanych pojazdów,
  • kraj docelowy,
  • możliwość połączenia transportu z innym zleceniem. 

Ostatnie Wpisy

Transport intermodalny – jak działa i dlaczego jest ważny?

Transport intermodalny to innowacyjne podejście do przemieszczania towarów, które łączy różne środki transportu w jeden harmonijny system. W dzisiejszym poście na bloga zgłębimy temat transportu intermodalnego, wyjaśniając, jak działa i dlaczego odgrywa kluczową rolę w dzisiejszym świecie logistyki i transportu.

Największe wyzwania w branży dostaw

Branża dostaw jest kluczowym ogniwem w globalnym łańcuchu dostaw i handlu. Jednak obecnie zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a przed przedsiębiorcami i firmami dostawczymi stoją liczne wyzwania. W tym poście przyjrzymy się największym wyzwaniom w branży dostaw i jak można sobie z nimi radzić.

Rodzaje odprawy celnej

Kiedy importujesz lub eksportujesz towary międzynarodowo, konieczne jest przechodzenie przez procedurę odprawy celnej. Odprawa celna to zbiór formalności i procedur, które muszą być spełnione, aby towar mógł swobodnie przekroczyć granice kraju. W tym poście omówimy różne rodzaje odpraw celnych, aby pomóc Ci zrozumieć tę złożoną procedurę.