Wózek widłowy – nowy czy używany?

Do podstawowego wyposażenia większości magazynów można zaliczyć wózki widłowe. Znacznie usprawniają one pracę w logistyce magazynowej. Niestety, ich ceny są wysokie; dlatego wiele osób zastanawia się nad zakupem wózka używanego. Czy to dobry pomysł?

Jakie są zalety wózków widłowych?

Naszym zdaniem – wózki widłowe są niezbędne do skutecznej pracy w magazynie. Ich największe zalety to:

  • możliwość pokonywania dużych odległości,
  • możliwość przewożenia ciężkich ładunków,
  • łatwe podnoszenie towarów,
  • znaczne przyspieszenie pracy w magazynie,
  • podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracowników.

Nowy wózek widłowy

To maszyna, która kosztuje całkiem sporo. Jej główną zaletą jest, to, że dobrze eksploatowana – posłuży Ci długie lata. Taki sprzęt nie posiada żadnych wad, wynikających z poprzedniego

użytkowania. Kupując nowy wózek, nie ryzykujesz też, że ktoś ukryje przed Tobą jego wady. Co jednak zrobić, jeśli potrzebujesz tego sprzętu, a nie chcesz inwestować w nowy?

Używany wózek widłowy

To doskonała opcja dla tych, którzy nie chcą wydawać dużych pieniędzy, a potrzebują dobrego sprzętu. Jak wybrać używany wózek widłowy, żeby nie żałować?

  • Nie wybieraj najtańszej opcji – jeżeli cena wózka jest podejrzanie niska, najprawdopodobniej ma on jakieś wady.
  • Zasięgnij porady eksperta, zleć przegląd techniczny wózka, który planujesz zakupić.
  • Sprawdź stan motogodzin.

Na rynku można znaleźć wiele ofert używanych wózków widłowych, które doskonale sprawdzą się w Twoim magazynie. Szukając, sprawdź podane przez nas parametry – dzięki temu, zmniejszysz ryzyko towarzyszące zakupowi do minimum.

A może wynajem?

Jeśli wózka widłowego potrzebujesz tylko okresowo – zastanów się nad wynajmem. Może to być najbardziej opłacalna opcja dla Twojej firmy. To także doskonały sposób na to żeby sprawdzić, czy

wózek jest Ci rzeczywiście potrzebny na stałe.

Ostatnie Wpisy

Transport intermodalny – jak działa i dlaczego jest ważny?

Transport intermodalny to innowacyjne podejście do przemieszczania towarów, które łączy różne środki transportu w jeden harmonijny system. W dzisiejszym poście na bloga zgłębimy temat transportu intermodalnego, wyjaśniając, jak działa i dlaczego odgrywa kluczową rolę w dzisiejszym świecie logistyki i transportu.

Największe wyzwania w branży dostaw

Branża dostaw jest kluczowym ogniwem w globalnym łańcuchu dostaw i handlu. Jednak obecnie zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a przed przedsiębiorcami i firmami dostawczymi stoją liczne wyzwania. W tym poście przyjrzymy się największym wyzwaniom w branży dostaw i jak można sobie z nimi radzić.

Rodzaje odprawy celnej

Kiedy importujesz lub eksportujesz towary międzynarodowo, konieczne jest przechodzenie przez procedurę odprawy celnej. Odprawa celna to zbiór formalności i procedur, które muszą być spełnione, aby towar mógł swobodnie przekroczyć granice kraju. W tym poście omówimy różne rodzaje odpraw celnych, aby pomóc Ci zrozumieć tę złożoną procedurę.