Wózek widłowy – nowy czy używany?

Do podstawowego wyposażenia większości magazynów można zaliczyć wózki widłowe. Znacznie usprawniają one pracę w logistyce magazynowej. Niestety, ich ceny są wysokie; dlatego wiele osób zastanawia się nad zakupem wózka używanego. Czy to dobry pomysł?

Jakie są zalety wózków widłowych?

Naszym zdaniem – wózki widłowe są niezbędne do skutecznej pracy w magazynie. Ich największe zalety to:

  • możliwość pokonywania dużych odległości,
  • możliwość przewożenia ciężkich ładunków,
  • łatwe podnoszenie towarów,
  • znaczne przyspieszenie pracy w magazynie,
  • podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracowników.

Nowy wózek widłowy

To maszyna, która kosztuje całkiem sporo. Jej główną zaletą jest, to, że dobrze eksploatowana – posłuży Ci długie lata. Taki sprzęt nie posiada żadnych wad, wynikających z poprzedniego

użytkowania. Kupując nowy wózek, nie ryzykujesz też, że ktoś ukryje przed Tobą jego wady. Co jednak zrobić, jeśli potrzebujesz tego sprzętu, a nie chcesz inwestować w nowy?

Używany wózek widłowy

To doskonała opcja dla tych, którzy nie chcą wydawać dużych pieniędzy, a potrzebują dobrego sprzętu. Jak wybrać używany wózek widłowy, żeby nie żałować?

  • Nie wybieraj najtańszej opcji – jeżeli cena wózka jest podejrzanie niska, najprawdopodobniej ma on jakieś wady.
  • Zasięgnij porady eksperta, zleć przegląd techniczny wózka, który planujesz zakupić.
  • Sprawdź stan motogodzin.

Na rynku można znaleźć wiele ofert używanych wózków widłowych, które doskonale sprawdzą się w Twoim magazynie. Szukając, sprawdź podane przez nas parametry – dzięki temu, zmniejszysz ryzyko towarzyszące zakupowi do minimum.

A może wynajem?

Jeśli wózka widłowego potrzebujesz tylko okresowo – zastanów się nad wynajmem. Może to być najbardziej opłacalna opcja dla Twojej firmy. To także doskonały sposób na to żeby sprawdzić, czy

wózek jest Ci rzeczywiście potrzebny na stałe.

Ostatnie Wpisy

Jak dbać o opony latem?

Opony są w sezonie letnim wyjątkowo narażone na uszkodzenia. Przegrzanie ogumienia może skutkować jego pęknięciem, co znów prowadzi do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. Jak zadbać o opony latem, by jeździć bezpiecznie?

Czerwiec - gdzie nie pojedziesz samochodem ciężarowym?

W czerwcu, podobnie jak w każdym innym miesiącu, czekają nas ograniczenia w ruchu samochodów ciężarowych, związane ze świętami państwowymi. Jak sytuacja przedstawia się w wybranych krajach Unii Europejskiej?

Dobra reputacja przewoźnika

Jest niezbędna do wykonywania zawodu przewoźnika drogowego. Dobra reputacja przewoźnika to nie tylko piękny zwrot, ale także bardzo ważny atrybut każdego przedsiębiorcy z branży transportowej. Czym jest i czy łatwo ją utracić?