Jak zabezpieczyć ładunek na naczepie?

Jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed kierowcą zawodowym jest poprawne zabezpieczenie ładunku na naczepie. Gwarantuje to, że towar dotrze do miejsca przeznaczenia w stanie idealnym. Jak poprawnie zabezpieczyć ładunek na naczepie?

Nie spiesz się

Chociaż czas pełni kluczową rolę w pracy kierowcy zawodowego, pakując ładunek nie spiesz się. Koszt, jaki możesz ponieść niedokładnie pakując towar jest ogromny. 

 

Pasy zabezpieczające

To podstawowa metoda zabezpieczenia każdego ładunku. Służą do zapięcia towarów w taki sposób, aby nie reagowały na siły działające podczas trasy i nie przemieszczały się w naczepie. 

Każda naczepa jest wyposażona w specjalne klamry do podpięcia pasów. Pas przeciągamy nad towarem na drugą stronę naczepy i przyczepiamy do kolejnej klamry. Należy zadbać o to, aby pass nie był poskręcany i by był napięty stosownie do przewożonego załadunku – mocno na towarach twardych i nieco lżej na delikatnych. 

 

Odpowiednie rozmieszczenie

Naczepa zazwyczaj posiada wymiary idealnie dopasowane do rozmiarów europalet, dlatego ładunek warto umieszczać jak najbliżej siebie. Ogranicza to ryzyko przemieszczenia się towarów np. w wypadku gwałtownego hamowania. 

 

Dodatkowe metody zabezpieczeń

Towar w naczepie można także zabezpieczyć dodatkowo. Do dodatkowych rodzajów zabezpieczeń zaliczamy:

  • maty antypoślizgowe – można wyłożyć nimi podłogę, aby lepiej zabezpieczyć towar,
  • elementy wypełniające – możemy je wykorzystać podczas przewożenia towarów o niestandardowych wymiarach, gdy przy ładowaniu pozostają puste miejsca. 

Ostatnie Wpisy

Transport intermodalny – jak działa i dlaczego jest ważny?

Transport intermodalny to innowacyjne podejście do przemieszczania towarów, które łączy różne środki transportu w jeden harmonijny system. W dzisiejszym poście na bloga zgłębimy temat transportu intermodalnego, wyjaśniając, jak działa i dlaczego odgrywa kluczową rolę w dzisiejszym świecie logistyki i transportu.

Największe wyzwania w branży dostaw

Branża dostaw jest kluczowym ogniwem w globalnym łańcuchu dostaw i handlu. Jednak obecnie zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a przed przedsiębiorcami i firmami dostawczymi stoją liczne wyzwania. W tym poście przyjrzymy się największym wyzwaniom w branży dostaw i jak można sobie z nimi radzić.

Rodzaje odprawy celnej

Kiedy importujesz lub eksportujesz towary międzynarodowo, konieczne jest przechodzenie przez procedurę odprawy celnej. Odprawa celna to zbiór formalności i procedur, które muszą być spełnione, aby towar mógł swobodnie przekroczyć granice kraju. W tym poście omówimy różne rodzaje odpraw celnych, aby pomóc Ci zrozumieć tę złożoną procedurę.