Ostatnie Wpisy

(Polski) Spedytor a logistyk - czym się różnią?

(Polski) Wiele osób, szczególnie niezwiązanych z branżą TSL błędnie uważa, że spedytor i logistyk wykonują praktycznie takie same zadania. To jednak nieprawda - są to dwa zupełnie oddzielne zawody. Logistyk oraz spedytor ściśle współpracują ze sobą, aby zapewnić ciągłość i wysoką jakość transportu - jednak zajmują się innymi rzeczami. Czym różnią się od siebie te dwa zawody?

(Polski) Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą paliwa?

(Polski) Wydatki na paliwo to jedne z największych kosztów, które ponosi każda firma transportowa. Każdy przedsiębiorca regularnie monitoruje jego ceny, zużycie, wprowadza środki pozwalające na ograniczanie jego spalania, jak np. nauka ekologicznej jazdy. Jednak nie zawsze dziwne ubytki paliwa są związane z wymagającą trasą czy nieekoknomiczną jazdą. Na trasie nierzadko dochodzi do kradzieży paliwa. Jak możemy zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami?

(Polski) Transport pojazdów

(Polski) Sprowadzanie samochodów osobowych z zagranicy, przewóz maszyn rolniczych czy innych pojazdów to wymagająca usługa transportowa. Wymaga znalezienia firmy transportowej, która posiada odpowiedni sprzęt. Jak wygląda przewóz pojazdów drogowych? Na co zwrócić uwagę, szukając dobrego przewoźnika?