Żywność w magazynie – przechowywanie

Żywność należy do jednego z najbardziej wymagających do przechowywania towarów. Dlatego magazyny przeznaczone do jej przechowywania powinny być odpowiednio zbudowane i wyposażone, a ich pracownicy – przeszkoleni. Jak wybrać odpowiednią przestrzeń do magazynowania jedzenia?

Żywność – wymagający towar

Z czego wynikają problemy, pojawiające się przy przechowywaniu żywności? Przede wszystkim dotyczą konieczności magazynowania jedzenia:

  • w odpowiedniej temperaturze,
  • warunkach chłodniczych,
  • w odpowiednim poziomie wilgotności,
  • bez dostępu do światła.

Nawet krótkotrwałe zaniedbanie może doprowadzić do zepsucia się żywności i strat finansowych, lub do uszkodzenia opakowań.

Jak wyglądają magazyny do przechowywania żywności?

O tym, w jakich warunkach mają być przechowywane poszczególne rodzaje żywności, decyduje przede wszystkim prawo. Szczegóły dotyczące standardów magazynowania jedzenia, znajdziesz w przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy. Określają one, jak magazyn ma:

  • wyglądać,
  • być wyposażony,
  • zapewniać żywności optymalne warunki do przechowywania jedzenia, w tym np. jakie mają być odległości między poszczególnymi obszarami.

Szczególnie restrykcyjne przepisy dotyczą przechowywania żywności w centrach logistycznych, gdzie magazynowanych jest wiele produktów różnych rodzajów, pochodzących od różnych producentów. Dotyczą także przechowywania w chłodni i mroźni, gdzie towary muszą być przechowywane w ściśle regulowanej temperaturze, posegregowane tak, by nie wpływać na siebie nawzajem negatywnie.

Przepisy szczegółowo regulują także to, jak powinni zachowywać się, pracować i ubierać pracownicy magazynu, przeznaczonego do przechowywania żywności.

Jeśli szukasz magazynu, w którym bezpiecznie przechowasz żywność – Centrum Logistyczne Fructus posiada powierzchnie do wynajęcia. Profesjonalnie zajmujemy się powierzonym towarem, dbając o to, by był przechowywany w idealnych dla siebie warunkach.

Ostatnie Wpisy

Transport intermodalny – jak działa i dlaczego jest ważny?

Transport intermodalny to innowacyjne podejście do przemieszczania towarów, które łączy różne środki transportu w jeden harmonijny system. W dzisiejszym poście na bloga zgłębimy temat transportu intermodalnego, wyjaśniając, jak działa i dlaczego odgrywa kluczową rolę w dzisiejszym świecie logistyki i transportu.

Największe wyzwania w branży dostaw

Branża dostaw jest kluczowym ogniwem w globalnym łańcuchu dostaw i handlu. Jednak obecnie zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a przed przedsiębiorcami i firmami dostawczymi stoją liczne wyzwania. W tym poście przyjrzymy się największym wyzwaniom w branży dostaw i jak można sobie z nimi radzić.

Rodzaje odprawy celnej

Kiedy importujesz lub eksportujesz towary międzynarodowo, konieczne jest przechodzenie przez procedurę odprawy celnej. Odprawa celna to zbiór formalności i procedur, które muszą być spełnione, aby towar mógł swobodnie przekroczyć granice kraju. W tym poście omówimy różne rodzaje odpraw celnych, aby pomóc Ci zrozumieć tę złożoną procedurę.