Letnie ograniczenia dla pojazdów ciężarowych

Jak co roku w wakacje, na samochody ciężarowe czekają pewne ograniczenia. W Polsce, letnie zakazy ruchu obowiązują od 25 czerwca do 29 sierpnia br. O czym należy pamiętać, poruszając się po najczęściej wykorzystywanych trasach tranzytowych w Europie?

Ograniczenia dla samochodów ciężarowych w Europie – lato 2021

Polska

W Polsce, ograniczenia obowiązują samochody ciężarowe od 25 czerwca do 29 sierpnia. Wprowadzony został zakaz jazdy pojazdów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 12 t w:

 • piątki od godz. 18 do 22
 • soboty od godz. 8 do 22,
 • niedziele od godz. 8 do 22.

Niemcy

Nasi zachodni sąsiedzi przywracają zakazy ruchu ciężarówek od 1 lipca do 31 sierpnia  tylko na niektórych autostradach i drogach federalnych.

Czechy 

Nasi południowi sąsiedzi wprowadzają zakaz ruchu pojazdów ciężarowych o dmc powyżej 7,5 w terminie od 1 lipca do 31 sierpnia. Zakaz obowiązuje na autostradach i drogach szybkiego ruchu oraz drogach pierwszej klasy w:

 • piątki od godz. 17 do 21,
 • soboty od godz. 7 do 13,
 • niedziele i pozostałe święta od godz. 13 do 22.

Słowacja

Na Słowacji w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia obowiązywać będzie zakaz poruszania się pojazdów o dmc powyżej 7,5 t w:

 •  soboty od godz. 7 do 19.

Węgry

Na Węgrzech, letnie ograniczenia dotyczą pojazdów o dmc powyżej 7,5 t. Będą obowiązywać od 1 lipca do 31 sierpnia w:

 • weekendy od godz. 15 w sobotę do godz. 22.00 w niedzielę,
 • święta od 22.00 w przeddzień dnia świątecznego do godz. 22.00 w dniu święta.

Francja

We francji w nadchodzące wakacje samochody ciężarowe i zestawy pojazdów o dmc powyżej 7,5 tony, z wyjątkiem pojazdów specjalnych oraz pojazdów rolniczych, będą czekać ograniczenia ruchu w

 • soboty 24, 31 lipca, 7, 14, 21 sierpnia od godz. 7 do 19,
 • następujące po wymienionych sobotach niedziele – od 0:00 do 22.

Ostatnie Wpisy

Transport intermodalny – jak działa i dlaczego jest ważny?

Transport intermodalny to innowacyjne podejście do przemieszczania towarów, które łączy różne środki transportu w jeden harmonijny system. W dzisiejszym poście na bloga zgłębimy temat transportu intermodalnego, wyjaśniając, jak działa i dlaczego odgrywa kluczową rolę w dzisiejszym świecie logistyki i transportu.

Największe wyzwania w branży dostaw

Branża dostaw jest kluczowym ogniwem w globalnym łańcuchu dostaw i handlu. Jednak obecnie zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a przed przedsiębiorcami i firmami dostawczymi stoją liczne wyzwania. W tym poście przyjrzymy się największym wyzwaniom w branży dostaw i jak można sobie z nimi radzić.

Rodzaje odprawy celnej

Kiedy importujesz lub eksportujesz towary międzynarodowo, konieczne jest przechodzenie przez procedurę odprawy celnej. Odprawa celna to zbiór formalności i procedur, które muszą być spełnione, aby towar mógł swobodnie przekroczyć granice kraju. W tym poście omówimy różne rodzaje odpraw celnych, aby pomóc Ci zrozumieć tę złożoną procedurę.