Self storage czy magazyn?

Samoobsługowe przechowywanie swoich towarów, czy korzystanie z usług zewnętrznego magazynu – która opcja jest lepsza? To zależy od tego, czego potrzebuje Twoja firma. Dziś postaramy się pomóc Ci wybrać najlepszy sposób przechowywania. 

Self storage – czym jest?

Self storage to rozwiązanie, które pozwoli Ci na samoobsługowe przechowywanie swoich rzeczy. Jako klient,  dostęp do swoich rzeczy masz przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. To wygodne rozwiązanie, dobrze zabezpieczone całodobowym monitoringiem. 

To wygodna opcja jeśli np. potrzebujesz często przetransportować część towaru, czy też ma on do Ciebie docierać na raty. 

 

Self storage – kiedy warto?

Z self storage warto skorzystać, kiedy posiadasz określoną ilość rzeczy do przechowania. Wtedy możesz precyzyjnie określić przestrzeń, jakiej potrzebujesz. W wielu miejscach, w zależności od dostępności, masz możliwość zmiany pomieszczenia na większe lub mniejsze.

Decydując się na self storage, podpisujesz umowę najmu na określony lub nieokreślony czas. 

Self storage nie sprawdzi się, gdy potrzebujesz magazynu, w którym będą panować ściśle określone warunki – np. chłodnicze. 

 

Kiedy lepiej wybrać tradycyjny magazyn?

Tradycyjny magazyn lepiej sprawdzi się, gdy posiadasz dużo towarów do przechowywania. Jest to wtedy rozwiązanie bardziej opłacalne. Dodatkowo, korzystając z usług centrum logistycznego, możesz uzyskać pomoc przy załadunku, przeładunku i rozładunku towarów. Znacznie ułatwi to szybsze obsłużenie pojazdu. 

Kiedy wolisz skupić się na rozwoju biznesu, a nie na kwestiach operacyjnych – sprawy logistyczne zleć firmie zewnętrznej, a samodzielnie zajmij się tym, co potrafisz najlepiej, czyli budowaniem swojego biznesu. 

Ostatnie Wpisy

Klasa 7 ADR

Jak wygląda szkolenie dla osób chcących przewozić klasę 7 ADR?

Jak wygląda krajowy transport paletowy

Transport paletowy krajowy wykorzystywany jest, gdy pojawia się konieczność przewiezienia do klienta towarów ponadgabarytowych. Jakie są jego zalety?