Transport przedmiotów delikatnych

Przewóz delikatnych towarów to wymagająca usługa transportowa. Firmy, które ją oferują, muszą się do niej specjalnie przygotować. Jak można zabezpieczać delikatne towary?

Delikatne przedmioty – co do nich zaliczamy?

Gdy w grę wchodzi przewóz towarów delikatnych, należy się do niego odpowiednio przygotować, aby przedmioty te dotarły do miejsca przeznaczenia w dobrym stanie. 

Do przedmiotów delikatnych zaliczamy m. in.:

 • szkło,
 • porcelanę,
 • sprzęt elektroniczny.

 

Jak zabezpieczać delikatne przedmioty w transporcie?

Zanim rozpoczniemy proces transportu przedmiotów delikatnych, musimy zacząć od ich dokładnego zabezpieczenia. 

 • Każdy delikatny przedmiot należy zabezpieczyć indywidualnie przed różnego rodzaju wstrząsami. 
 • Szkło warto umieścić w grubym kartonie, który ochroni je przed uderzeniami czy otarciami.
 • Wnętrze kartonu, w którym przewozimy szkło czy porcelanę, należy wyłożyć matą piankową lub folią bąbelkową. Pomoże to uniknąć stłuczenia się przedmiotów. 
 • Karton ze szkłem czy elektroniką należy zakleić mocną taśmą klejącą.
 • Kartony warto – w miarę możliwości – opisać zaznaczając, że w środku znajdują się towary delikatne.
 • Przy rozmieszczaniu kartonów z delikatnymi przedmiotami, warto kierować się zasadami ogólnymi. Kartony powinny być umieszczane możliwie jak najbliżej siebie. Jeśli nie jest to możliwe, należy wypełnić przestrzeń między kartonami wypełniaczem.
 • Rogi kartonów można zabezpieczyć plastikowymi narożnikami.
 • Następnie kartony należy zabezpieczyć specjalnymi pasami  im mocniej je zapniemy, tym mniejsze ryzyko tego, że podczas transportu kartony z elektroniką zaczną się przemieszczać.

Ostatnie Wpisy

Transport intermodalny – jak działa i dlaczego jest ważny?

Transport intermodalny to innowacyjne podejście do przemieszczania towarów, które łączy różne środki transportu w jeden harmonijny system. W dzisiejszym poście na bloga zgłębimy temat transportu intermodalnego, wyjaśniając, jak działa i dlaczego odgrywa kluczową rolę w dzisiejszym świecie logistyki i transportu.

Największe wyzwania w branży dostaw

Branża dostaw jest kluczowym ogniwem w globalnym łańcuchu dostaw i handlu. Jednak obecnie zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a przed przedsiębiorcami i firmami dostawczymi stoją liczne wyzwania. W tym poście przyjrzymy się największym wyzwaniom w branży dostaw i jak można sobie z nimi radzić.

Rodzaje odprawy celnej

Kiedy importujesz lub eksportujesz towary międzynarodowo, konieczne jest przechodzenie przez procedurę odprawy celnej. Odprawa celna to zbiór formalności i procedur, które muszą być spełnione, aby towar mógł swobodnie przekroczyć granice kraju. W tym poście omówimy różne rodzaje odpraw celnych, aby pomóc Ci zrozumieć tę złożoną procedurę.